2004 Basın Bültenleri

YARIŞA DAVET (14.09.2004)

Her akşam farklı bir koyda,menekşe renkli gün batımları için;gündüzleri kıyasıya bir rekabet;akşamları ise sevgi ve dostluk çemberi oluşturmak için; yine Ekim’de,yine Ege’de, yine mavi rüzgarlarla doldurmak için yüreklerimizi; barış denizi Ege’de bu yıl 16.kez buluşuyoruz�

Gelin bir hafta boyunca �şaire inat- biz boyayalım denizi maviye..Yunusların dansına eşlik edelim..Martıların kanatlarına yükledik bu büyük şölenin davetiyelerini�Yüreğinizin sesine kulak verin ve alın demirinizi bağlı olduğunuz limandan�Rotamız belli Bodrum,Bodrum�

Rüzgarınız bol,pruvanız neta olsun�

Haydi Vira Bismillah�

SEVGİ ÇEMBERİ (14.09.2004)

Dünyadaki her olayın bizleri ne kadar çabuk etkilediğini artık biliyoruz.Turizm sektörünün ne kadar hassas olduğu gerçeğini neredeyse nefes alıp verişlerimizde bile hissetmeye başladık.Tanıtımın nekadar önemli ve sürekli olması gerektiğini her gün konuşur olduk.

Bodrum Kupası için her Ekim ayının üçüncü pazarı ile başlayan haftayı kendilerine ayıran, sevdiklerini yanına alıp yeni dostluklara yelken açan biz Bodrum Kupasına katılan yatçılar geriye dönüp 15 yılı ve bugün gelinen noktayı değerlendirdiğimizde bu birlikteliğimizin Türk yatçılığında bir dönüm noktası olduğunu gözlemleyebiliyoruz.

Geçmiş on beş yılda önce yatlarımızın armalarını yenilettik. Sonra daha süratli olabilmeleri için gövdeleri ve yapım teknikleri ile oynamaya başladık.Deneyim kazandık.Birlikte verdiğimiz pozlarla poster, broşür olduk, hem eğlendik hem işe yaradık. Olumlu katkıların bir parçası olduk, gururlandık.

Bu yıl Bodrum Kupasında bir araya yine geldiğimizde Bodrum Kalesi’nin hemen ardında yatlarımızla bir sevgi çemberi oluşturmak istiyoruz. Önce görüntü vererek dikkatleri yat turizmi ve yat yapımcılığına çekme düşüncesindeyiz. Akşam saatlerinde hava şartları müsaade ederse guletlerin en keyifli yerleri olan arka havuzluklarında oturup hep birlikte eğleneceğiz.

Eğer sizler de Bodrum Kupası’na katılan yatçılarla aynı fikirde iseniz, tanıtımın sürekliliğine inanıyorsanız gelin limanlarda boş boynu bükük yat bırakmayalım. Görüntüde siz de, sizin yatınız da olsun. Tanıtımınızı birileri yapsın diye beklemeyin. Yüz değil bin yatla yelken açalım.Sevgi çemberi değil çemberleri oluşturalım.

Bodrum Kupası Organizasyon Komitesi

 BÜLTEN – 1 (01.09.2004)

16-22 Ekim tarihlerinde 16.sı düzenlenecek Bodrum Kupası yat yarışları organizasyonuna katılan yatlar  Bodrum kalesi önünde sevgi çemberi oluşturacaklar.
Ülkemizdeki yat yapımcılığı ve yat turizmine bu güne kadar büyük katkılar sağlayan Bodrum Kupası yat yarışlarında bu yıl tanıtım ön planda olacak. Yatlar sadece yarış organizasyonu ile değil  yarış dışında deniz üzerinde yapacakları gösterilerle de  dikkatleri yat sektörüne çekmeye çalışacaklar.
Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından düzenlenen ve Türkiye’ nin en büyük deniz organizasyonu olan Bodrum Kupası Yelkenli Ahşap Yat Yarışları bu yıl toplam beş etapta Turgutreis, Yalıkavak ve Bitez’i kapsayan Bodrum yarımadası rotasında düzenlenecek.
Özellikle charter yatlarının katılımı ile gerçekleştiği için yolcuları ile birlikte yapılan dünyanın ender organizasyonlarından birisi konumundaki bu yarışlara bu yıl yüzün üzerinde yarışacak yatın yanı sıra bir çok yerli ve yabancı sanatçı ve basın mensubunun da katılması beklenmekte.
Son yıllarda inşa edilen yeni yatların katılımları ile bir fuar alanını anımsatan ve renkli görüntülerle coşkulu bir deniz şenliğine dönüşen Bodrum Kupası Organizasyonu, Türk yat sektörünün  nereye geldiğinin en iyi  göstergesi   olurken gelecek içinde yönlendirici olan bir etkinlik haline gelmiştir.

XVI.BODRUM KUPASI
ULUSLAR ARASI YELKENLİ AHŞAP YAT YARIŞI
DUYURULAR

AKDENİZ YELKEN BİRLİĞİ

 

 

Bodrum Kupası bu yıl Türkiye Yelken Federasyonunun girişimi ile Akdeniz Yelken Birliği faaliyeti içersine alındı.
Birlik bu yıl kupa için özel bir trofe hazırlıyor.

 

 

SEVGİ ÇEMBERİ:

17 Ekim Pazar günü ilk etabın ardından hava durumu müsaade ettiği takdirde Bodrum Kalesi açığında katılmak isteyen yarışçılar yatları ile sevgi çemberi oluşturacaklar. Akşam saatlerinde çeşitli etkinliklerin de yer alacağı sevgi çemberinin yat sektörünün tanıtımında önemli bir mesaj olacağını düşünüyoruz. 
 

 

EN ŞIK VE  EN FANTASTİK TAKIM KIYAFETLERİ

 

 

Her yıl birbirinden güzel takım kıyafetleri ile katılan ekiplerin en başarılıları özel jüri kararı ile ödüllendirilecek.

GÜNÜN FOTOĞRAFLARINI BİZİMLE PAYLAŞIR MISINIZ? Bodrum Kupası süresince rüzgarla buluşan, maviliklerde süzülen yatların ve yarışcıların mücadelesini, çoşkusunu konu alan, o anı anlatan fotoğrafları bizimle paylaşmak ister misiniz? Her akşam o günün etabının fotoğrafları kurulan standdaki bilgisayarla tüm yarışcılara ve izleyicilere sizin arşiviniz olarak gösterilecek.
Objektifinize takılan anları bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.
BODRUM KUPASI 2004 FOTOĞRAF YARIŞMASI Sizlerden bize ulaşan ve fotoğraf sanatçılarından oluşan jüri ön elemesinden geçen fotoğrafları web sayfamızda oylarınızla ödüllendirmeye ve 2004’ün en iyilerini seçmeye ne dersiniz?
SLAYT GÖSTERİLERİ XVI. Bodrum Kupası açılış töreninde fotoğraf sanatçısı Sn. Gülümser İşçelebi’nin �Dünden Bugüne Bodrum Kupası� ve Sn. Ali Öz’ün �2003 Bodrum Kupası’ndan Görüntüler� isimli slayt gösterileri sunulacaktır.